تماس با شماره 09125720285    09123255953 یا ارسال پیام واتساپ
گشت جزیره
گشت دور جزیره می تواند یکی از کیش گردی های لذت بخش در روز های آفتابی  و زیبای جزیره کیش باشد که برای آَشنایی هرچه بیشتر شما توریست های عزیز با جزیره برگزار می شود. احتمالا خودتان به تنهایی برای همه اماکن دیدنی در جزیره زیبای کیش نمی‌توانید اقدام کنید،  یا اینکه با خیلی از مکان های دیدنی کیش آشنایی ندارید که خودتان بتوانید بروید. به همین دلیل است که بهترین انتخاب برای شما و خانواده تان برای اینکه کل جزیره را دیدن نمایید انتخاب تور گشت دور جزیره اختصاصی می باشد.
همچنین در این گشت لیدرهای مجرب توضیحات تمام بخش های مورد بازدید و اطلاعات لازم در خصوص جزیره کیش ، بازارها ، تفریحات و ... را به شما ارائه خواهند داد و همچنین عکاس مجرب گروه ، از این خاطرات ثبت لحظه خواهند کرد . 
گشت جزیره کیش یکی از برنامه هایی است که به تمام مسافران توصیه می شود با استفاده از آن، زوایای مختلف زیبایی های کیش را مشاهده کنند.
در گشت جزیره کیش، از این مکان ها بازدید خواهید کرد:
1. شهر زیرزمینی کاریز
2. درخت سبز کیش (باغ گل های کاغذی)
3. خانه بومیان جزیره
4. کلبه هور
5. مرکز خرید پدیده شاندیز
6. غروب زیبا در کنار کشتی یونانی
7. مرکز خرید مروارید
گشت ویژه دور جزیره زیبای کیش، یک عصر رویایی برای شما خواهد بود.
 
شهر زیرزمیی کاریز:
شهر زیرزمینی کاریز با بیش از ۱۰ هزار مترمربع مساحت امروزه با نام کاریز کیش شناخته می شود. این شهر یکی از مکان های دیدنی کیش است. کاریز در قدیم به معنای قنات بوده است. این شهر قدیمی درعمق ۱۶ متری ازسطح زمین با قدمتی بیش از ۲۵۰۰ سال در دل تنها جزیره مرجانی دنیا یعنی کیش قرار گرفته است. این شهر تونل مانند سقفی مملو از صدف ها و مرجان های طبیعی دارد. ارتفاع سقف این شهر زیرزمینی ۸ متراست و با تلاش کارگزاران آن، به یکی از مناطق دیدنی کیش تبدیل شده است. اکنون این فضا به صورت های مختلف مانند غرفه‌های صنایع دستی ایران و جهان، رستوران سنتی و جدید، موزه، سالن آمفی تئاتر، سالن کنفرانس، گالری‌های هنری برای بازدیدکنندگان بازسازی شده است. 
شهر زیرزمینی کاریز
 
آب انبار از جاذبه های گردشگری کیش:
آب انبار یکی دیگر از جاهای گردشگری کیش است. در قدیم یکی از روش های ذخیره آب در جزیره کیش استفاده از آب انبار بوده است. از این رو در سال ۱۳۷۱ برای ذخیره آب آشامیدنی مردم، این آب انبار در محدوده شهر حریره در نزدیکی مجموعه درخت سبز احداث شد. ولی خیلی زود به دلیل آنکه این جزیره تبدیل به یک منطقه گردشگری تبدیل شد و به دلیل افزایش جمعیت کارایی خود را از دست داد و امروزه به عنوان یک جاذبه گردشگری کیش از آن استفاده می شود. معماری این آب انبار الهام گرفته از آب انبارهای شهر یزد می باشد که دارای دو گنبد و پنج بادگیر است به طوری که هوا از طریق بادگیرها به داخل دمیده می شود و باعث خنک شدن آب درون انبار می گردد.
 
آب انبار کیش
 
روستای باغو کیش:
روستای باغو یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کیش است.  در زمانهای قدیم ساکنان جزیره کیش در سه منطقه روستایی واقع در بخش های جنوب غربی، شرق و شمال شرقی جزیره زندگی می کرده‌اند. امروزه تنها روستای به جا مانده از آن دوران روستای باغو است که در جنوب غربی جزیره کیش قرار دارد و بافت سنتی آن تا به امروز حفظ شده است. در حال حاضر این روستای تاریخی جز چند خانوار دامدار کسی در آن زندگی نمی کند. در منطقه ای از فضای ورودی روستای باغو، سیاه چادرهای برپا می باشد که زندگی بومیان و آداب و رسوم این منطقه را برای گردشگران در معرض دید قرار می‌دهند.
در این منطقه بیشه انبوهی از انواع درختان بومی به چشم می‌خورد که در آن میان، مجموعه درختان کهنسال لور زیبایی چشمگیری به آن می‌بخشد. به منظور گسترش امکانات تفریحی و توسعه فضای سبز در جزیره و بهره‌برداری از زیبایی‌های طبیعی روستای باغو که از خاکی مستعد برخوردار است، پارک دلیران با وسعت ۶۰ هکتار در این منطقه احداث شده است.
 
روستای باغو کیش
 
درخت سبز:
درخت سبز کهنسال‌ترین درخت لورجزیره است و احتمالا بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ سال عمر دارد. بر شاخه‌های این درخت، گره‌هایی با نخ یا پارچه زده‌شده است که در نگاه اول آن را به نوعی مقدس می‌نمایاند. گروهی از مردم عقیده دارند که این درخت شگون دارد و به همین دلیل به قصدبرآورده شدن نیازشان پارچه‌هایی به شاخه‌های آن می‌بندند.
مجموعه درخت سبز با آلاچیق‌های زیبا  برای استراحت و بازدیدِ رایگان گردشگران، بازسازی شده است. مسیرهای پیادهرو  در میان فضای همیشه سبز با گل‌های کاغذی رنگارنگ، شما را به سوی جاذبه اصلی این مجموعه می‌برد. در این مجموعه نمازخانه، رستوران فصلی، بوفه و سرویس بهداشتی نیز وجود دارد.
مجموعه درخت سبز در مجاورت دو جاذبه مهم گردشگری کیش واقع شده و دارای دو درب ورودی است. یک درب آن با ورودی جاذبه گردشگری شهر باستانی حریره مشترک و ورودی دیگر آن در مجاورت آب انبار سنتی قرار دارد. تنها پس از چند دقیقه پیادهروی می‌توان از جاذبه‌های شهرباستانی حریره و آب انبار سنتی در مجاورت مجموعه درخت سبز نیز دیدن کرد.درخت لور یا انجیر معابد، معروف‌ترین درخت جزیره کیش است. این نوع درخت در نواحی جنوبی ایران رشد می‌کند. پوست کهن‌سال درخت لور و برگ‌ها و ریشه‌هایش که از بدنه اصلی آن آویزان هستند، آن را از سایر انواع درختان متمایز می‌سازد. ریشه این درختان طوری رشد می‌کند که مانند چتری روی زمین سایه می‌افکند و ممکن است تا چند صد سال عمر کنند.
درخت سبز کیش
 
خانه بومیان کیش:
خانه مردم شناسی بومیان کیش در یک بنا با قدمت ۲۰۰ سال در قدیمی ترین محله جزیره کیش (سفین قدیم) قرارد دارد. این خانه در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ مترمربع حدود ۲۰۰ سال پیش، بنا شده و دارای ۱۵ اتاق و دو حیاط مجلسی و حیاط خانوادگی بوده و از سبک معماری کاملاً بومی برخوردار است. این خانه به منظور معرفی تاریخ ، فرهنگ ، آداب و رسوم ، معیشت و صنایع دستی منحصر به فرد بومیان کیش ، با هدف اشتغالزایی برای بومیان محله و تحقق توسعه گردشگری پایدار برای جزیره کیش به خانه مردم شناسی بومیان کیش تبدیل شد. این خانه نمادی از اصالت مهمان نوازی مردمان کیش است. صاحب اصلی خانه مرحوم حاج عبدالله بن شاهین شخصیت معروف و محبوب کیش در ۸۰ سال گذشته ، تاجر مروارید و صاحب یکی از بزرگترین لنج های بادبانی آن زمان بود که به حرفه نجاری و گلافی ( لنج سازی ) نیز مهارت داشت و این منزل را از سه نسل قبل از خود به ارث برده بود. خانه مردم شناسی برای بومیان نسل گذشته کیش بویژه اهالی سفین قدیم منزلت و جایگاه ویژه ای دارد زیرا اغلب آنها مکتب خانه و فراگیری قرآن را در آن گذرانده و در واقع این خانه حکم مدرسه محله سفین را در گذشته داشته است. هدف از برپایی این خانه مردم شناسی فراهم کردن فضایی با اصالت و سنتی برای معرفی بومیان و فعالیت های آنها در دوران گذشته به مسافران و مهمانان است. خانه مردم شناسی بومیان جزیره کیش واقع در محله سفین قدیم میزبان کیشوندان و مسافران است.
خانه بومیان کیش
 
کلبه هور:
کلبه هور کیش  در واقع همان صخره های سنگی هستند. در کنار این صخره ها، امکانات رفاهی و آلاچیق هایی برای استراحت و تفریح شما گردشگران عزیز واقع شده است  از جاذبه های دیگر گردشگری در کلبه هور کیش، وجود غاری به طول 5 متر است که در ساحل جنوبی قرار دارد و به هنگام مد کامل دریا، عبور از آن بسیار جذاب و لذت بخش خواهد بود.در کلبه هور، آب آشامیدنی را به کمک نیروی باد از عمق زمین بیرون می کشند و با استفاده از انرژی خورشیدی، آن را قابل شرب و استفاده می کنند. هم چنین در این منطقه، آبگرم کن خورشیدی و اجاق های خورشیدی تعبیه شده است و گردشگران عزیز می توانند از این سیستم ها، بازدید و برای مصارف خود استفاده کنند.  
امکانات رفاهی کلبه هور شامل آلاچیق با شارژهای برقی، نیمکت، باربیکیو و نور افکن های بزرگ، غواصی، اسب سواری است. در نزدیکی کلبه هور کیش، رستوران کلبه درویش و رستوران شاندیز صفدری هم وجود دارد. در صورت داشتن شرایط جوی مناسب امکان ماهیگیری نیز وجود دارد. در این ساحل انواع لاک پشت ها، صدف ها و همینطور سنگسر، هامور و سرخوها را خواهید دید. اگر به ماهیگیری علاقه مند هستید، همین حالا لوازم ماهیگیری خود را جمع کرده و راهی کلبه هور شوید، این منطقه برای ماهیگیری عالی است.
در کنار ساحل کلبه هور  می توان لنج به گل نشسته ای را دید. برخلاف کشتی یونانی که نماد تجارت در جزیره کیش محسوب می شود. این لنج به گل نشسته نماد ماهی گیری و شغل مردمان این جزیره محسوب می شود. این لنج حدود 10 سال پیش در فاصله 200 متری ساحل جزیره به گل نشسته است و جذابیت خاصی را برای این منطقه از کیش برای مسافرین به وجود آورده است.
از دیگر جذابیت های این کلبه هور کیش، برخورد آب مواج با صخره های این منطقه است. البته در این صخره ها، حفره هایی پیدا می شودکه دراثر برخورد آب به این صخره ها، آب از این حفره ها بالا می آید.این صخره ها برای گردشگران و توریست ها، بسیار هیجان انگیز است.
کلبه هور کیش
 
کشتی یونانی:
آنچه که به عنوان کشتی یونانی می شناسیم، کشتی به گل نشسته ایست که در 4 مرداد 1345 در نزدیکی روستای باغو  از حرکت ایستاد و برای همیشه در آب های خلیج فارس ماندگار شد. این کشتی انبوهی از ذخایر نفتی را در خود داشت و دارای ارزش بسیاری بود. خدمه مجبور به ترک کشتی شدند و بار آن نیز تخلیه شد. تلاش های بسیاری برای بیرون کشیدن کشتی از آب انجام دادند؛ اما بعد از گذشت 80 روز و تلاشِ بی پایان یدک کش هلندی، هیچ نتیجه ای حاصل نشد. در نهایت کشتی همان جا باقی ماند چرا که هزینه سرسام آور برای حفظ آن اصلا مقرون به صرفه نبود. هیچ کس تا به امروز نتوانسته دلیل به گل نشستن این کشتی را کشف کند و این بخش از سرنوشت آن هنوز در هاله ای از ابهام است.
امروزه این لاشه به جا مانده از تاریخ، در میان بومی‌ها به عروس یونانی شهرت یافته و به یکی از دیدنی های جزیره کیش تبدیل شده است. 
مهم نیست که در طول روز کدام یک از دیدنی ها و تفریحات کیش را انتخاب می کنید؛ اما حتما برای لحظات پایانی روز زمانی را به بازدید از کشتی یونانی و تماشای غروب آفتاب در کنار آن اختصاص دهید. در اینجا منظره ای حیرت انگیز از غروب پیش رویتان قرار می گیرد که تا آخر عمر آن را فراموش نمی کنید. کشتی یونانی سوژه خوبی برای عکاسی به شمار می رود.
در نزدیکی کشتی یونانی، شتربانانی هستند که به شما اجازه می دهند با پرداخت هزینه، شترسواری را تجربه کنید و بر لذت گشت و گذارتان بیفزایید. در این میان اسب ها هم گزینه دیگری برای یک سواری کوتاه و جذاب هستند.
پارکی به مساحت 60 هزار مترمربع در محوطه ساحلی این کشتی در حال ساخت است. این پارک امکاناتی از جمله کرایه دوچرخه، پارکینگ، بوفه و... دارد.
کشتی یونانی کیش
 
قوانین گشت دور جزیره:
همراه داشتن کالسکه و ویلچر ممنوع است.
شروع گشت، ترانسفر رایگان از محل اقامت شما و پایان آن بازار مروارید است. 
راهنمای اختصاصی در تمام مراحل گشت.
هر بلیط مخصوص یک نفر است.
مدت زمان گشت از ساعت 15:30 الی 20:30 است.
گشت های دور جزیره عمومی توسط ون با امکانات سرمایشی انجام خواهد شد.
ورودی های شهرزیر زمینی کاریز ، خانه بومیان و رستوران های موزیک زنده و عکاسی جداگانه  توسط مجموعه های فوق اخذ خواهد شد و ارتباطی با گشت دور جزیره نخواهد داشت.
بلیط گشت دور جزیره  ، پس از خرید از طریق تلگرام و یا واتس آپ برای شما ارسال خواهد شد.
جهت هماهنگی سعی کنید از روزهای قبل یا نهایتا تا ساعت 13 روز مورد نظر خرید خود را انجام دهید.
• بلیت گشت جزیره پس از خرید از طریق تلگرام و یا واتس‌آپ برای شما ارسال خواهد شد.
 
در قسمت نظرات همین صفحه، تجربه استفاده از تور گشت جزیره کیش را بنویسید و از تجربه دیگران استفاده کنید.

 


 

نام:

 

 

نام خانوادگی:

 

 

تلفن:

 

 

تاریخ مراجعه را انتخاب کنید:

 

 

قیمت اصلی این سرویس 45,000 تومان می باشد.

 

 

 

نظرات کاربران
ارسال نظر